Často kladené otázky

Jak se nejlevnější dopravím do Budapešti?

Mezi Prahou a Budapešti (přes Brno - Bratislava) jezdí každý den pravidelné autobusové spoje. O autobusových linek a o ostatných možností se dozvíte více v odkazu Ceste do Budapešti. Bezesporu toto je nejekonomičtější způsob si zacestovat do Budapešti.

Je pravda, že občané EU nad 65 let mají MHD mimo lanovky a zubačky zdarma?

Ano, je. Týče se to hromadní dopravy provozované do hraníc hlavního města Budapešť. Cestující je povinen se prokázat s občanským průkazem nebo dokladem kde je uvedené datum narození.

Chci se ubytovat v centru města. Poradíte nám?

To není problém. Prostudujte si pečlivě právě obsah odkazu věnovaný obvodům Budapešť.

Hledám levné ubytování. Kde najdu takové nabídky na Budapešť?

Stačí si přečíst odkaz o kategoriích ubytovacích zařízeni v Budapešti.

Bylo by možné sehnat ubytování přímo u lázní Széchenyi?

Přímo u lázních bohužel ne. Lázně Széchenyi jsou nejpopulárnější lázně nejenom v okruhu místních lidí, a vůbec Maďarů ale i cizinců. Lázně jsou součástí obrovského parku (Városliget). Mimo jiné se zde nachází dva obrovské muzea, zoologická záhrada, Cirkus halvního města, atd. Hotely však těsně u lázní nikdy nebyly a zřejmě ani nebudou. V článku o lázních Széchenyi však doporučujeme hotely nacházejíci se nejblíž lázním (je to v rozpětí 150 až 800 metrů).

Zajímavosti v Budapešti

Prohlídka města Budapešt HOP ON HOP OFF

Několika let úspešně provozovanou prohlídku města HOP ON HOP OFF Vám můžeme doporučit z čistého srdce. Prohlídku probíhající v otevřených autobusech máte možnost využít během celého roku. Podstata prodhlídky spočívá v tom, že si prohlídku lze naplánovat úplně volně bez jakýchkoliv závazků. Proč ji...
+

Budapešt - Velká tržnice (Vásárcsarnok)

Adresa: 1093 Budapest (IX. obvod), Vámház körút 1-3. V dnešním uniformizovaném světě prosáklým normami a předpisy Evropské Unie najdete dost těžko originální dárek, pokud si děláte třeba okružní jízdu po Evropě. A když předsi jenom najdete něco zajímavého, co by jste rádi zakoupili, pak se možná...
+

Komunikace česky nebo slovensky!

INFOLINKA (9-18 hod.)
+36 30 680 26 26
info@ubytovani-budapest.cz
Vytvořeno službou Webnode