Poznejte hlavní město Budapešť pomocí průvodce žijící v Budapešti

Možná budete souhlasit s tím, že vymoženosti internetu jsou nekonečné. Kvalita na internetu nacházejících se informací taktéž nemusí být pravdou... V zájmu pobytu věnujete svůj čas a peníze! Zasloužíte si i kvalifikované informace o hlavním městě Budapešť. Doporučujeme vysocekvalifikovanou a vyhledávanou průvodkyni. Níže se Vám představuje paní Ágnes Csáky.
Zašlete poptávku kliknutím na odkaz a brzy se ozveme!

Doporučují své své průvodcovské, překladatelské a tlmočnícké služby v Maďarsku. Vaše Ágnes Csáky.Sprievodcovanie v Slovenčine v Budapešti a po celom Maďarsku pre skupiny a individuálov!

 • Chcete spoznať túto zázračnú krajinu po svojom ale neviete, ako na to?
 • S radosťou Vám pomôžem už pri plánovaní Vašej cesty!
 • Poznávacie túry, tematické prechádzky, výlety (Sissi kaštieľ v Gödöllő, Szentendre – oblúbené mesto umelcov) , programy šité na mieru s licencovanou sprievodkyňou.

Program:

Budapešť celodenný program – najvýznamnejšie pamiatky 

Námestie hrdinov, Mestský park, Andrassy Avenue, Námestie Oktogon, budova Opery, Námestie Széchenyi, Maďarská akadémia vied, Akadémia ulica, Námestie Kossuth, Parlament, Bajcsy Zsilinszky ulica, Bazilika Svätého Štefana (moznost chôdze, návsteva vnútra), cez Margithíd na druhú stranu Buda - Budínsky hrad, Prezidentov palác, hrad, Rybárska bašta - Mátyásov kostol, Budapest Gellért-hegy (výhľad) Citadela, Socha Slobody

Budínsky hrad a okolie – prechádzka

Námestie Hrdinov a mestský park Zoo, Vidámpark – zábavný park, Széchenyi kúpeľe

Židovská túra – pamiatky a prechádzka starým gettom

Od mosta k mostu – prechádzka po brehu Dunaja

Potrebujete prekladať niečo do Maďarčiny? Hladáte tlmočníka? Kľudne mi napíšte a pošlem Vám cenovú ponuku. Prosím zadajte veľkosť dokumentu, tematiku a časový limit!

Průvodce Budapeští aneb vábení k cestě

Na čtení kompletního průvodce si asi neudělá každý čas a dělá to správně. Chceme Vás jen a jen inspirovat a pak si uděláte svůj obrázek po pobytu v Budapešti. Takže několik inspirujících vět:

 • Budapešť je pro Maďarsko velice důležitá. Z celkového počtu (10 milionů) obyvatel zde žije a pracuje skoro jedna čtvrtina (1,9 milionů).
 • Byla to kolébka velkých revolucí (1848, 1918 a 1956). Založili si zde květoucí město Římané, 150 let zde byli hosté Turci a ješte mnozí jiní. Není to náhoda, protože kde je voda, tam je život. Vodu a horké prameny Budapešť nepostrádá.
 • Obyvatelé Budapeště si zachovali a pěčují o kulturu zde kdysi žijících národů. Lze se podívat na ruiny římského města, fungují turecké lázně a taktéž si lze prohlénout na jednom místě shromážděné sochy socializmu (socializmus také patří do našich dějin).
 • V městě tisíce tváří je vše pohromadě a na svém místě. Jsou zde maďarské, české, německé a dokonce i hanoverské tramvaje - od veterána až do poslední modély. Stále slouží robustné ruské soupravy metra, ale již čekají v depu ultramoderní, bez řidiče řízené soupravy (je však pravdou, že úřady definitivně odmítly vydat dopravní oprávnění, takže tramvaje asi poputují domů). MHD v Budapešti.
 • Ostrov Margit v srdci města se považuje za velký div, stejně jako lidské tělo. Ostrov je jeden z plic města. Pravdou je, že potkáváme domy i s padající omítkou. Ale lidé v Budapešti jsou optimisté - říkají si aspoň je ještě načem pracovat. Doporučená restaurace Trófea Grill Buda.
 • Je zde nepočet restaurací, hospod a jídelen moderního typu, které ale ctí zaslouženě světoznámou maďarskou gastronomii a velice brzy se naučili, že jejich hamburgry - v zájmu většího obratu - budou muset pomaďarštit... Doporučené restaurace.
 • Provozuje se zde nejdelší tramvaj střední Evropy. Nalezneme tu největší tržiště použitých věcí, zde je nejvíc lázní, je tu nejstarší podzemní dráha kontinentu a nejvíc ovocných a zeleninových trhů.
 • Je zde ještě hodně divů, které neviděli na vlastní oči ani obyvatelé Budapeště - například 100 členný cikánský orchestr. Oni téměř nikdy nejsou doma. Nežeby byli putující kmeny Romů, ale hodně cestují, protože na jejich umění je zvedavý celý svět.
 • Málo z místních lidí by si trouflo říci kolik zde víří od několika století horkých pramenů... I toto je jediněčný div.
 • Žijí zde osoby, pro které je zahraniční host velmi důležitý, včetně českých turistů, a proto provozují na vlastní triko InfoLinku, kam si můžete zavolat téměř kdykoli, s jakoukoli otázkou.


Přijěďte do Budapeště a snad se Vám podaří sečíst horké prameny a možná se Vám povede sehnat lístky na koncert, na který čekají hodně i místní lidé!

Komunikace česky nebo slovensky!

INFOLINKA (9-18 hod.)
+36 30 680 26 26
info@ubytovani-budapest.cz
Vytvořeno službou Webnode